04.12.2023 - Odkryj unikatowe obrazy i nadaj wyjątkowy charakter Twojemu wnętrzu.

Obrazy - Jak stworzyć duet idealny?

  • Perfekcja kompozycji obrazów na ścianie
    Perfekcja kompozycji obrazów na ścianie

Jak stworzyć duet idealny?

To pytanie zadajemy sobie najczęściej w odniesieniu do naszego partnera. Czasami kierujemy się głosem serca, czasami wnikliwą analizą, a czasami wróżbą lub horoskopem. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety, a na wynik czekamy latami. Decyzja nie jest więc prosta.

W przypadku doboru obrazów, na szczęście sprawa wygląda mniej skomplikowanie. W Galerii w Chmurach, mamy ułatwione zadanie. My dobieramy zgrane duety, kierując się konkretnymi zasadami.


Pierwsza zasada — Podobieństwo wizualne.


Nasza para ma pasować do siebie wizualnie, czyli: kolorystycznie, harmonijnie i tematycznie.

Druga zasada — Zgodnie z naturą.


Nasze żurawie łączymy w pary na całe życie, zgodnie z prawami natury. Idealnym przykładem jest para Tancerz, Seria Londyn oraz Tancerz 2, Seria Londyn — najbardziej znany duet obrazów w Galerii w Chmurach.Kolejną parą jest Żuraw Czarny, Seria Londyn oraz Żuraw Sepiowy, Seria Londyn. Te obrazy również często prezentujemy razem. Na ścianie, w salonie tworzą udaną kompozycję.Kolejny dyptyk obrazów to: Trawy, Seria Wodna oraz Żurawie, Seria Wodna. Są one dopasowane pod względem kolorystycznym i merytorycznym. Dla żurawi trawy są ostoją spokoju i naturalnym siedliskiem. Dzięki tej parze możemy wyobrazić sobie cały krajobraz.Podobną rolę pełni para obrazów: Żurawie, Seria Shanghai oraz Kwiaty, Seria Londyn. Ta kompozycja łączy podobieństwo wizualne i tematyczne motywów.Oryginalną parą jest również obraz: Bażant, Seria w Chmurach oraz Kwiaty, Seria w Chmurach.
To zestawienie przywołuj sielską scenę — łąkę ze wzbijającym się do lotu ptakiem. Zarówno bażant i rośliny są w ruchu i żywych barwach.W Galerii w Chmurach prezentujemy na wizualizacjach odpowiednio dobrane obrazy, aby uzyskać oryginalny wizualnie efekt na ścianie, w salonie lub sypialni.

Jeżeli mają Państwo własne koncepcje i pytania odnośnie doboru obrazów, prosimy o kontakt. Chętnie pomożemy w realizacji nowych pomysłów.

  • Dodaj link do:
  • facebook.com