19.07.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Pytania i odpowiedzi

W tym dziale odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli nasze odpowiedzi okażą się niewystarczające zapraszamy Państwa do kontaktu.

 • Jaki jest czas realizacji zamówienia ?

  Obrazy są zwykle dostarczane do Klienta w ciągu 2-4 dni roboczych od daty zamówienia. Dokładamy starań, aby wysyłać obrazy najpóźniej dzień po złożeniu zamówienia. O terminach realizacji zamówienia informujemy Klienta na bieżąco.

 • Czy obrazy są gotowe do zawieszenia ?

  Wszystkie obrazy są gotowe do zawieszenia. Na tylnej stronie obrazu znajdują się uchwyty, które pozwalają powiesić je pionowo lub poziomo. Instrukcja wieszania znajduje się na stronie https://galeriawchmurach.pl/jak-wieszac-obrazy-poradnik.html

 • Czy moje obrazy są dobrze zabezpieczone ?

  Obrazy są bardzo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Każdy jest owinięty podwójną folią bąbelkową oraz umieszczony w specjalnym, usztywnionym kartonie. Duże obrazy na płótnie dodatkowo są chronione przez profile i narożniki piankowe. Nasza folia bąbelkowa to produkt ekologiczny, w 100% podlegający recyklingowi.

 • Jak wykonana jest grafika ?

  I warstwa - rama i przeszklenie
  Pierwszą warstwę stanowi przeszklenie zabezpieczające grafikę przed zewnętrznymi czynnikami. Najczęściej do wyboru mamy pleksi, szkło antyrefleksyjne oraz zwykłe szkło. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety.

  Przeszklenie z pleksi jest lekkie i bezpieczne w transporcie, jednak jest również podatne na zarysowania i wyginanie się. Wytwarza ładunek elektrostatyczny przyciągający kurz.
  Szkło antyrefleksyjne znacznie eliminuje refleksy świetlne, jednak jego matowa powierzchnia powoduje stłumienie oraz spadek ostrości obrazu.
  Zwykłe szkło wymaga więcej ostrożności w trakcie użytkowania, jednak zapewnia wysoką przeźroczystość i idealnie gładką powierzchnię.

  W Galerii w Chmurach polecamy szkło jako optymalny materiał, który pozwala najlepiej oddać każdy szczegół rysunku. Gładka i płaska powierzchnia nadaje szlachetności oraz nowoczesnego wyrazu. Szkło jest materiałem zachowującym trwałość i jakość na lata. Na specjalne życzenie możemy zamówić szkło muzealne, które charakteryzuje się również dużą przepuszczalnością światła, filtrem UV i powłoką antyrefleksyjną.

  II i III warstwa - górne i dolne passepartout
  Passe-partout zapewnia dystans pomiędzy szybą a grafiką. Dzięki tej przestrzeni odbywa się cyrkulacja powietrza i nie dochodzi do kondensacji wilgoci, która mogłaby zniszczyć pracę. Głównym celem passepartout jest wyeksponowanie grafiki przez dodanie dodatkowej, neutralnej powierzchni oddzielającej ją od ramki i ściany. Szerokość passepartout powinna wynosić przynajmniej 5 cm, aby otrzymać zamierzony efekt. Aby wzmocnić wrażenie przestrzeni, można dodać drugie passepartout, którego otwór będzie mniejszy o 5 mm. Skośnie przycięte krawędzie otworu niwelują cienie na grafice.

  IV warstwa-grafika
  Dopiero czwartą warstwę stanowi główny bohater całej oprawy grafika. Jej delikatność jest zachowana i wyróżniona przez odpowiednią dobraną oprawę.

  W Galerii w Chmurach staramy się łączyć tradycję i nowoczesność, zachowując zasady oprawy obrazów i wprowadzając własną inwencję. Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajdziesz nowoczesne grafiki na ścianę oprawione według powyższych reguł.

 • Jak wykonany jest obraz na płótnie ?

  TECHNIKA: Inkografia na płótnie. Unikatowe, reliefowe wykończenie lakierami. Delikatne efekty świetlne.

  Obraz jest wykonany techniką inkografii na płótnie bawełnianym, w skali 1:1 z oryginałem obrazu autorstwa Anny Borkowskiej.

  Obraz jest ręcznie wykończony w unikatowej technice — polegającej na nakładaniu reliefowych, przeźroczystych warstw oraz „kryształków” delikatnie odbijających światło. Ta kunsztowna metoda daje efekt w nieznacznym stopniu podobny do płaskorzeźby. Obrazy są bardzo subtelne i minimalistyczne, ponieważ wszystkie nałożone warstwy są przeźroczyste. Dodają one głębi, podkreślają detal motywu, tworzą trójwymiarową przestrzeń. Obrazy są specjalnie naprasowane na płytę HDF, aby w przyszłości uniknąć  fałdowania płótna na rogach. Każdy obraz jest odręcznie wykończony i sygnowany przez autorkę oraz posiada wytłoczoną pieczęć.

  Ten obraz jest realizowany jedynie w Galerii w Chmurach. Motyw obrazu jak, i technika wykończenia są zastrzeżoną własnością intelektualną Galerii w Chmurach.

 • Mam ramę. Czy mogę kupić obraz bez oprawy ?

  Rekomendujemy ramy, które oferujemy na stronie Galerii w Chmurach. Są one precyzyjnie dobrane do obrazów pod względem jakości wykonania, materiałów oraz kolorystyki.
  Istnieje możliwość zakupu obrazu bez oprawy oraz dopasowania do ramy Klienta. Skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 506 934 783 lub wyślij do nas wiadomość na e-mail: info@galeriawchmurach.pl

 • Jakie są ramy do wyboru ?

  WARIANT 1. Rama Silver, drewniana, srebrna rama delikatnie przecierana czernią posiada czarną krawędź. Szerokość ramy: 2,3 cm.

  WARIANT 2. Rama Gold, drewniana, subtelna, złota rama delikatnie przecierana czernią posiada czarną krawędź. Szerokość ramy: 2,3 cm.

  WARIANT 3. Rama Alu Black, czarna, aluminiowa rama, z "efektem szczotkowania". Szerokość ramy: 2,4 cm.

  WARIANT 4. Rama Alu White, biała, matowa rama. Szerokość ramy: 2,4 cm.

  WARIANT 5. Rama Alu Mini White, biała, matowa rama. Szerokość ramy: 0,8 cm.

  WARIANT 6. Rama Alu Mini Black, czarna, matowa rama. Szerokość ramy: 0,8 cm.

  Każdy obraz posiada podwójne, jasne passe-partout i zabezpieczona jest szkłem chroniącym obraz przed uszkodzeniem mechanicznym i zabrudzeniem.

 • Czy można zmienić wymiar obrazu ?

  Rekomendujemy obrazy w wymiarach, które oferujemy na stronie Galerii w Chmurach. Istnieje możliwość zmiany wymiaru obrazu na specjalne życzenie Klienta. Skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 506 934 783 lub wyślij do nas wiadomość na e-mail: info@galeriawchmurach.pl

 • Jakie są wymiary obrazów na płótnie?

  WYMIAR W RAMIE: Modern Silver 107x77 cm, Modern Black 107x77 cm, Modern Gold 105x75 cm, Modern Brown 105x75 cm, White 104x74 cm, High Gloss 105x75 cm. WYMIAR BEZ RAMY: 100x70 cm

 • Jakie są wymiary grafik ?

  WARIANT 1. Wymiar 53x43 cm dla Ramy Silver, Gold, Alu Black, Alu White oraz 51x41 cm dla Ramy Alu Mini White, Alu Mini Black

  WARIANT 2. Wymiar 73x53 cm dla Ramy Silver, Gold, Alu Black, Alu White oraz 71x51 cm dla Ramy Alu Mini White, Alu Mini Black

  WARIANT 1. Wymiar 53x43 cm, 51x41 cm

  WARIANT 2. Wymiar 73x53 cm, 71x51 cm

 • Czym różnią się nasze obrazy od innych galerii ?

  Obrazy na płótnie są wykonane w unikatowej technice — polegającej na nakładaniu reliefowych, przeźroczystych warstw oraz „kryształków” delikatnie odbijających światło. Ta kunsztowna metoda daje efekt w nieznacznym stopniu podobny do płaskorzeźby. Obrazy są bardzo subtelne i minimalistyczne, ponieważ wszystkie nałożone warstwy są przeźroczyste. Dodają one głębi, podkreślają detal motywu, tworzą trójwymiarową przestrzeń. Obrazy są specjalnie naprasowane na płytę HDF, aby w przyszłości uniknąć fałdowania płótna na rogach. Każdy obraz jest odręcznie wykończony i sygnowany przez autorkę oraz posiada wytłoczoną pieczęć.

 • Które obrazy pasują do siebie ?

  Większość motywów pasuje do siebie, ponieważ są wykonane przez jednego autora, w podobnym stylu i stonowanej kolorystyce. Najbardziej dopasowane pod względem kolorystyki są obrazy z tej samej serii. np,. Seria Ulotna, Wodna, itd.

  Jeżeli potrzebujesz porady w sprawie dopasowania obrazów, skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 607 103 103 lub wyślij do nas wiadomość na e-mail: anna.borkowska@22cranes.com

 • Czy mogę uzyskać poradę przy wyborze obrazów ?

  Chętnie doradzamy naszym Klientom. Oferujemy możliwość wykonania bezpłatnej wizualizacji obrazu. Prześlij nam zdjęcie wnętrza oraz informację dotyczącą wymiarów ściany. Skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 607 103 103 lub wyślij do nas wiadomość na e-mail: anna.borkowska@22cranes.com

 • Gdzie można zobaczyć obrazy na żywo ?

  Zapraszamy do naszej pracowni: Galeria w Chmurach, ul. Franciszka Zembali 20c/2, 41-809 Zabrze. Skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 506 934 783 lub wyślij do nas wiadomość na e-mail: info@galeriawchmurach.pl

 • Jak często zdarzają się uszkodzenia przesyłki ?

  Praktycznie nie występują u nas uszkodzenia przesyłek. Zabezpieczenia są znakomite, co wielokrotnie podkreślają nasi Klienci w opiniach.

 • Czy mogę dokonać zwrotu ?

  Klient ma prawo odstąpić od umowy bez podania jakiejkolwiek przyczyny, w terminie 14 dni od dnia otrzymania obrazów. Wszystkie otrzymane płatności zwracamy nie później niż 7 dni od dnia, w którym zostaliśmy poinformowani o decyzji zwrotu. Jeżeli potrzebujesz pomocy przy organizacji zwrotu, skontaktuj się z nami telefonicznie na nr +48 506 934 783 lub wyślij do nas wiadomość e-mail: info@galeriawchmurach.pl

  Koszt zwrotu obrazów ponosi Klient. Adres dla przesyłek zwrotnych: Galeria w Chmurach, ul. Franciszka Zembali 20c/2, 41-809 Zabrze
  Więcej informacji znajduje się na stronie https://galeriawchmurach.pl/odstapienie-od-umowy.html