19.07.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Stonowana kolorystyka - Obrazy w kolorach ziemi

 

Jest taki czas w przyrodzie, w którym wyraźnie widzimy zmianę kolorystyki otoczenia. Wiosną cieszymy się z soczystej zieleni, latem z barwnych kwiatów, na jesień z przebarwiających się liści, a w zimie ze śnieżno-białej aury.  Cztery pory roku to cztery palety barw.

Każdy z nas odczuwa przyjemność ze zmian, które przynosi nam natura. O ile jednak na zewnątrz delektujemy się różnorodnością i intensywnością barw, o tyle w naszych salonach już niekoniecznie.

Jaskrawe kolory to rzadziej wybierane barwy dla naszych wnętrz. Najczęściej korzystamy z palety kolorów ziemi — jasnych ugrów, brązów, beży, szarości, stonowanej zieleni i bladego błękitu. W tej kolorystyce czujemy się zdecydowanie najlepiej. Ta paleta barw delikatnie ożywia nasze wnętrza, pozwala też się skupić i wyciszyć.

Nam również podoba się ten trend. W Galerii w Chmurach oferujemy wiele motywów w stonowanych i jasnych barwach. Doskonałym przykładem jest Seria Ulotna. Subtelna kolorystyka tej Serii Ulotnej pasuje idealnie do przestrzeni z drewnianymi, naturalnymi materiałami.

Galeria