18.06.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Obrazy na prezent

Sortuj wg:

Wybór prezentu dla bliskiej osoby jest nie lada wyzwaniem. Odpowiednio wybrany obraz w Galerii w Chmurach może przekazać „więcej niż 1000 słów”. Aby pomóc naszym Klientom w podjęciu właściwej decyzji, przygotowaliśmy krótki przewodnik po motywach naszych obrazów.
 

1. MOTYW SZCZĘŚCIA I POMYŚLNOŚCI — ŻURAWIE

W Galerii w Chmurach najbardziej polecamy obraz na prezent z motywem żurawi. Eleganckie w ruchach, powabne i dystyngowane w tańcu, a zarazem majestatyczne w powietrzu są bardzo wdzięcznym tematem w sztuce i kulturze. Ich fizyczne piękno jest niezaprzeczalne. Wizerunek żurawia przywołuje wiele pozytywnych i symbolicznych skojarzeń. Na całym świecie, od czasów starożytności te ptaki kojarzone są ze szczęściem i pomyślnością. W kulturze egipskiej żuraw lecący nad Nilem był symbolem bogów, zapowiadającym dobrobyt. W Chinach, Japonii, Korei symbolizował wieczną pomyślność oraz jedność dwojga ludzi. W naturze żurawie są doskonałym przykładem życia w parze, rodzicielstwa oraz zespołowej pracy.

Obraz z motywem żurawi jest dedykowany osobom:
- ceniącym elegancję i minimalizm,
- lubiącym naturę,
- zainteresowanym pozytywną symboliką,
- świętującym z okazji ślubu i rocznicy ślubu,
- szukającym lekkości i wolności w życiu,
- rozwijającym dobre relacje międzyludzkie.

 

2. MOTYW PRACY, PARTNERSTWA I ODWAGI — PTAKI W LOCIE

Żurawie i gęsi są przykładem wspaniałej pracy zespołowej. Współpraca pozwala całemu stadu przebyć prawie dwa razy większą odległość i dotrzeć do celu. To wyjątkowo inspirujący przykład dla par, rodzin, pracowników i kontrahentów.

Obraz z motywem ptaków w locie dedykowany jest osobom:
- ceniącym elegancję i minimalizm,
- szukającym lekkości i wolności w życiu,
- rozwijającym dobre relacje międzyludzkie i biznesowe,
- pracującym w zespole - „w kluczu ptaków”,
- zainteresowanym pozytywną symboliką,
- świętującym z okazji ślubu i rocznicy ślubu.

 

3. MOTYW SIŁY I ROZWOJU — SOSNY

W naturze sosny charakteryzują się wielką siłą przetrwania. Ich korzenie cierpliwie drążą ziemię w poszukiwaniu życiodajnej wody. Sosny doskonale radzą sobie nawet w niesprzyjających warunkach. W wielu kulturach są symbolem nieśmiertelności i siły charakteru. Korony drzew, smagane wiatrem często przyjmują oryginalne i wyrafinowane kształty, stając się inspiracją dla artystów. W odbiorze wizualnym sosny wydają się minimalistyczne, subtelne i stonowane. Ten uniwersalny motyw doskonale sprawdzi się w każdym wnętrzu.

Obraz z motywem drzew dedykowany jest osobom:
- ceniącym elegancję, minimalizm, stonowanie,
- wyważonym, z siłą charakteru,
- zainteresowanym pozytywną symboliką,
- doceniającym piękno i spokój natury.

 

4. MOTYW LEKKOŚCI — TRAWY, KWIATY, WAŻKI I MOTYLE

Obraz z motywem kwiatów i traw może zastąpić tradycyjny bukiet i cieszyć osobę obdarowaną latami. Motyw florystyczny jest zawsze uniwersalną i klasyczną dekoracją i pasuje do większości wnętrz. Jasne i żywe barwy kwiatów rozświetlają przestrzeń, a delikatne skrzydła ważek i motyli wnoszą lekkość i ożywienie. Lekkość — tego potrzebuję!

Obraz z motywem kwiatów i owadów dedykowany jest osobom:
- ceniącym lekkość i delikatność,
- lubiącym klasykę i uniwersalne dekoracje,
- doceniającym piękno i energię natury.

 

5. MOTYW ROZKWITU I KOLORU

GREEN ME, BLUE ME, RED ME — Ten motyw zapewni wieczną wiosnę w domu. Przedstawia pełny rozkwit i radość natury. Jasne i żywe kolory dodają energii i zapewniają konkretny, wizualny efekt.

Motyw dedykowany jest osobom:
- ceniącym energię natury i żywe barwy,
- lubiącym oryginalne i abstrakcyjne obrazy.

 

6. MOTYW SIŁY I DYNAMIKI — KONIE

Rysowane pyłem i złotem, aby oddać lekkość, uniesienie, wiatr. Rysowane mocną kreską, aby oddać siłę i wytrzymałość. Dynamiczne konie w galopie. Symbol siły i wdzięku.

Obraz z motywem konia dedykowany jest osobom:
- ceniącym dynamizm i energię w obrazach,
- zainteresowanym pozytywną symboliką,
- doceniającym piękno koni.

 

 

Obrazy na prezent. A więc mamy odpowiedź, czym obdarować małżeństwo, które wprowadza się do nowego lokum, osobę w obliczu jubileuszu, sukcesu, kogoś kogo cenimy i odczuwamy szacunek - okazji jest wiele. Wybór prezentu czasem spędza nam sen z powiek. Tymczasem obrazy Galerii w Chmurach zapewniają nam i obdarowanemu satysfakcję. Argumentów jest wiele. Prezent w formie obrazu jest niebanalny, nie tak częsty, a więc nietypowy. Jeszcze ważniejszy argument – tematyka. W tym wypadku tak bliska każdemu człowiekowi. Jest nią NATURA, która w swym bogactwie i symbolice, a jednocześnie prostocie przybliża nas do tajemnicy makrokosmosu. Przemyślane zaaranżowanie takiego obrazu daje nam ciągłą możliwość obcowania jednocześnie ze SZTUKĄ i NATURĄ. Poza tym, nowoczesny obraz znakomicie sprawdzi się w salonie, sypialni i jadalni – funkcjonalność prezentu. 

Motywy obrazów na prezent

No i motywy. Najważniejszy jest żuraw, w kilku niesamowitych ujęciach. Nie ma nic piękniejszego w swej prawdzie od symboliki żurawia. Dobro, jedność dwojga ludzi, nawiązania do archetypu rodzicielstwa, ale także szczęście, dobrobyt i marzenia o harmonii. Te skojarzenia i znaczenia urzekły już starożytne ludy wschodu.  Jeśli na chwilę zatrzymamy się patrząc na żurawie, po chwili unosimy się razem z nimi w odległe krainy, zapominamy o troskach dnia codziennego. Wyobraźmy sobie taki piękny obraz w naszym reprezentacyjnym salonie, rodzinnej jadalni lub intymnej sypialni (na dodatek otrzymany w formie prezentu)! Drugą grupę motywów stanowi świat roślin. Obraz na ścianę przedstawiający piękne, kolorowe maki (w wielu krajach i kulturach symbolizujące spokojny sen, piękno i sukces) oraz obrazy z przepięknymi kwiatami i trawami. 

Komfort momentu wręczenia obrazu będącego prezentem zapewni ekskluzywna kartka na życzenia oraz torba lakierowana wykonana na wymiar.

Dlaczego obraz jest dobrym pomysłem na prezent?

Warto również zwrócić uwagę na funkcjonalny wymiar obrazów (53x43 cm lub 51x41 cm), ekskluzywne wykonanie z materiałów najwyższej jakości oraz przygotowanie obrazów do zawieszenia (posiadają zawieszkę w tyle). Prezent o takich walorach sprawi na pewno wiele radości. Obrazy na prezent bronią się w każdej przestrzeni – salonie, jadalni czy sypialni dostarczając ODBIORCY głębokich wrażeń estetycznych.

Galeria

Zestaw prezentowy - duet