19.07.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Obrazy na płótnie - ręcznie zdobione

Sortuj wg:

Obrazy na płótnieręcznie zdobione, to jedna z najbardziej prestiżowych propozycji Galerii w Chmurach. O unikatowości tej grupy obrazów decyduje kilka komponentów. Przede wszystkim tematyka, tak bliska każdemu człowiekowi. Jest nią NATURA, która w swym bogactwie i symbolice, a jednocześnie prostocie przybliża nas do tajemnicy makrokosmosu. Przemyślane zaaranżowanie takiego obrazu daje nam ciągłą możliwość obcowania jednocześnie ze SZTUKĄ i NATURĄ. Nowoczesne obrazy na płótnie znakomicie sprawdzają się w salonie, sypialni i jadalni.
 

Wyjątkowa symbolika na naszych obrazach na płótnie z ręcznymi zdobieniami
 

Najliczniejszą grupę motywów stanowią żurawie, wspaniałe ptaki w dynamicznych ujęciach, w locie. Nie ma nic piękniejszego w swej prawdzie, od symbolu żurawia. Dobro, jedność dwojga ludzi, nawiązania do archetypu rodzicielstwa, ale także szczęście, dobrobyt i marzenia o harmonii. Te skojarzenia i znaczenia urzekły już starożytne ludy wschodu. Fascynują też Autorkę tych obrazów, Annę Borkowską skoro pokazuje je tak często, oddając ich piękno, majestat i siłę. Jeśli na chwilę zatrzymamy się patrząc na żurawie, po chwili unosimy się razem z nimi w odległe krainy, zapominamy o troskach dnia codziennego. Wyobraźmy sobie taki piękny obraz na płótnie w naszym reprezentacyjnym salonie, rodzinnej jadalni lub intymnej sypialni

Druga grupa, równie dynamiczna i niezwykle przestrzenna to konie – zwierzęta będące bardzo często centralnymi motywami światowego malarstwa. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ od zarania ludzkości to zwierzę towarzyszyło człowiekowi. Kiedy wpatrzymy się w oczy konia, wydaje nam się, że nas rozumie, że wie jak bardzo jest nam bliski. W palecie motywów mamy jeszcze kolejnego ptaka – gęś, symbolizującą opatrzność i szczęście małżeńskie. Świat nieprzeniknionej natury uzupełniają: urokliwy, kolorowy w swej witalności kogut, dostojny jak król łabędź i ulotna, zwinna ważka, która zdaje się mówić Carpe diem – żyj w pełni każdą chwilą. 
 

Wybierz nowoczesny obraz na płótnie do Twojej sypialni lub salonu!
 

Kolejnymi elementami decydującymi o prestiżu tej grupy obrazów jest pracochłonność wykonania i kunszt Artystki, klasa i szlachetność materiałów (znakomite bawełniane płótno, nowoczesna aluminiowa lub drewniana solidna rama), a także pokaźne wymiary – zwykle 100x70 cm. Takie obrazy na płótnie nowoczesnepokrywane srebrnymi patynami oraz kryształkami, które współpracują z oświetleniem otoczenia, zmieniając swą barwę i kąt odbicia promieni świetlnych. Wszystkie te czynniki sprawiają, że obrazy znakomicie odnajdują się w każdej przestrzeni – salonie, jadalni czy sypialni dostarczając ODBIORCY głębokich wrażeń estetycznych.