19.07.2024 - Odkryj unikatowe obrazy do Twojego wnętrza

Tryptyki - zestawy obrazów

Sortuj wg:

Tryptyki stanowią najbardziej komplementarną propozycję Galerii w Chmurach. Największą siłą przekazu tej grupy jest łączenie wszystkich motywów obecnych w naszej kreacji. Potęga i piękno NATURY działa na nas w przekazie artystycznym poprzez różnorodność motywu, żarliwość koloru, dostojeństwo bieli-czerni i stonowanie sepi. Jeśli mamy do czynienia z trzema jednocześnie motywami, to nasza wrażliwość podlega potrójnym bodźcom. Kompozycje świata zwierząt w połączeniu ze światem roślin wywołują niepowtarzalne emocje duchowe i artystyczne. Są oczywiście i serie jednego motywu (konie, koguty, sosna, żurawie), ale i one poprzez potrójność multiplikują nasze wrażenia
 

Symbolika motywów nowoczesnych tryptyków dostępnych w sklepie Galerii w Chmurach
 

Nie bez znaczenia jest symbolika poszczególnych motywów obrazów tryptyki.

  • Żuraw w malarstwie to ptak szczęścia (symbol żurawia).
  • Gęś symbolizuje opatrzność i małżeństwo.
  • Ważka każe nam żyć w pełni każdą chwilą (motyw ważki).
  • Mak w wielu krajach i kulturach kojarzy się z dobrym snem, odpoczynkiem, pięknem i sukcesem.

Z jednej strony Artystka odwołuje się do NATURY, z drugiej strony do ŻYWIOŁÓW. Stąd niezwykle sugestywna w swej głębi SERIA WODNA, czy rozedrgana SERIA WIETRZNA. Jedna z serii podkreśla ULOTNOŚĆ, inna szlachetność – SERIA  ZŁOTA. Pozostałe serie związane są z miejscami debiutu -światowymi metropoliami promującymi sztukę na najwyższym poziomie – Londyn, Shanghai, Wiedeń. Formaty grafik, w większości 53x43 cm (jedna seria 73x53 cm) są tak przemyślane, że po pierwsze znakomicie oddają proporcje i strukturę wnętrza grafiki, z drugiej strony harmonijnie współgrają z sobą, wreszcie doskonale się komponują na ścianie.  W związku z tym obrazy tryptyki szczególnie wyraziście oddziaływują w salonie i sypialni, gdzie sugerujemy ich eksponowanie. 
 

Wybierz ekskluzywny tryptyk do Twojego salonu lub sypialni
 

Nasze tryptyki na ścianę szczególnie chętnie nabywają osoby kochające przyrodę w jej złożoności, jednak sugestywność przekazu, maestria warsztatu Autorki i zastosowane środki wyrazu działają na każdego. Jedną z cech charakterystycznych twórczości Anny Borkowskiej jest dbałość o korelację motywu z formatem dzieła i jego techniką. Tą spójność widzimy wyraźnie w tej grupie – grafik na ścianę skomponowanych jako tryptyki. Dodatkowym argumentem jest ekskluzywna oprawa i najwyższej klasy materiały.